Opublikowano Dodaj komentarz

Do kogo zaadresować zawiadomienia ślubne oraz zaproszenia?

zawiadomienia ślubne

W swoich planach na przyszłość, zaczynacie umieszczać zalegalizowanie waszego związku.

Gdy w końcu decydujecie się, że osoba z którą od jakiegoś już czasu tyle was łączy, to właśnie ta której poszukiwaliście, ta idealna, upragniona, najpiękniejsza i najukochańsza, czas rozpocząć przygotowania do dnia, w którym ostatecznie powiecie sobie sakramentalne tak.

Wejście na ślubny kobierzec wiąże się z olbrzymią ilością pracy jaką zmuszeni będziecie wcześniej wykonać.

Przede wszystkim, aby ślub się udał, aby wesele było tematem wspomnień waszych przyjaciół jeszcze przez wiele lat, musicie zdecydować, do kogo zaadresować wasze…

zawiadomienia ślubne oraz zaproszenia.

Dobór właściwych gości bowiem, to połowa sukcesu.

Wkładki które włożycie w zawiadomienia ślubne i zaproszenia, powinny informować o wszystkich niezbędnych szczegółach jakie goście znać powinni.

Teraz pozostaje wam długa i żmudna droga przez meandry biznesu weselnego.

Znalezienie restauracji, czy zespołu muzycznego wymaga wiele czasu, a decyzje powinniście podjąć przynajmniej rok przed wyczekiwaną datą.

Obrączki, sukienka, samochód, menu podczas przyjęcia – to wszystko czeka na swoją kolej i nad tym również spędzicie z pewnością długie godziny.

Na szczęście po tych wszystkich trudach czeka was nagroda w postaci uznania rodziców i przyjaciół, którzy pojawią się by być świadkami waszego szczęścia.

Opublikowano Dodaj komentarz

Zaproszenia na slub i wesele – wizytówka Pary Młodej

slub

Slub to niezwykle istotne oraz radosne przeżycie w życiu każdej Młodej Pary, właśnie dlatego chce się ona nim podzielić z zapraszanymi na tę ceremonię gośćmi.

Slub wiąże się nie tylko z zabawą, ale również z łańcuchem przygotowań, które czasami są naprawdę kłopotliwe.

Integralnym elementem planowania ślubu, są zaproszenia na wesele, które często traktowane są jako wizytówka Pary Młodej.

zaproszenia na wesele

W związku z tym powinno się w szczególności zadbać o ich formę.

W dzisiejszych czasach niejedna firma oferuje narzeczonym fajne zaproszenia.


Należy jednak pamiętać, iż rzetelna drukarnia zaproszeń, nie ogranicza się tylko do samej realizacji zamówienia, ale pomaga też w przygotowaniu projektu oraz daje wskazówki jakich materiałów użyć, aby zaproszenie było jak najbardziej wyjątkowe i oryginalne.


Czasami zdarza się tak, że Młode Pary decydują się na wesele w danym klimacie z konkretnymi motywami, więc chcą, aby ich zaproszenia wpisywały się w tę estetykę. 


Stąd też taka drukarnia powinna w takiej sytuacji zaproponować charakterystyczny dla danej stylistyki krój czcionki oraz zaproponować odpowiednią grafikę. 


W przypadku wykonywania zaproszeń ślubnych nadzwyczaj ważne jest, by wybrana firma oferowała druk nieskazitelnej jakości. 


Bardzo istotne jest także, aby dana drukarnia była w stanie wykonać niebanalne projekty, jakimi są np. wezwania ślubne drukowane w stylu wezwania na sprawę sądową lub inne równie osobliwe, jak np. zaproszenie na premierę teatralną, gdzie w rolach głównych występuje Para Młoda.

wezwania ślubne

zaproszenia teatralne

 To właśnie tego rodzaju projekty nadają zaproszeniom charakteru, a także decydują o ich unikalnym odbiorze. 

Projektowanie zaproszeń ślubnych, a także wybór drukarni nie jest błahym zadaniem.
Dlatego też trzeba przeznaczyć wiele czasu, aby potem nie żałować wyboru.

Opublikowano Dodaj komentarz

Zaproszenia weselne, a polska tradycja

zaproszenia weselne

Zaproszenia weselne (ślubne) – czy to nasza tradycja?

W tradycji polskiej wesele nieodwołalnie łączy się z dniem zaślubin.

Mało jest dziś ludzi (choć zgodnie z przeprowadzonym przez studentów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu liczba ta rośnie), którzy decydują się pominąć ten element i zrezygnować z tradycyjnej zabawy.

Nawet autor tego tekstu, sceptycznie nastawiony do tej formy świętowania musi przyznać, że mało zna osób, które potrafią zrezygnować z tradycyjnych zachowań  jakie przyjęły się naszej kulturze i są związane z tym wyjątkowym dniem.

Nawet ci, którzy odgrażali się wcześniej, że ich ślub odbędzie się w odległej i niedostępnej głuszy, ci którzy nie chcieli słyszeć o weselu, teraz z atencją przygotowują zaproszenia weselne.

 

weselne zaproszenia

Bezradnie rozkładają ręce na pytanie o ich wcześniejsze poglądy.

Tłumaczą się presją rodziny, znajomych, lecz rzadko przyznają, że ulegli pokusie bycia w centrum uwagi przez ten jeden dzień.

Koniec końców, wysyłają oryginalne zaproszenia ślubne do wszystkich bliskich i chcą, by oni także cieszyli się ich szczęściem.

Tym samym wielowiekowy obyczaj zwycięża i trwa, tak jak trwa od setek lat wiele innych, mniej lub bardziej udanych zwyczajów.

Opublikowano Dodaj komentarz

Zaproszenia na ślub… Gdzie najlepiej kupić?

zaproszenia

Zaproszenia na ślub…

Ale może od początku…

Kiedy już znajdziemy naszą drugą połowę, dobrze ją poznamy, decydujemy o tym, że chcemy spędzić z nią resztę naszego życia, przychodzi czas na zaręczyny, a następnie czas na ślub i wesele.

zaproszenia ślubne

Oczywiście chcemy aby to wydarzenie dla wszystkich było czymś niezapomnianym i wyjątkowym.

Ustalamy dzień i miejsce ślubu, wybieramy salę weselną, tworzymy listę gości.

Oczywiście osoby, które chcemy by uczestniczyły w tym najważniejszym wydarzeniu w naszym życiu wypada oficjalnie i w elegancki sposób zaprosić na ślub.

Nadchodzi moment, w którym trzeba wybrać odpowiednie zaproszenia na ślub.

Pojawiają się pytania:

Gdzie je kupić?

Gdzie będzie największy ich wybór?

 Ładne jak i tanie zaproszenia ślubne możemy znaleźć najprościej poprzez Internet, czyli na przykład w naszej pracowni KamiArt –> kliknij TUTAJ

W taki sposób nie musimy wychodzić z domu, a mimo to znajdziemy szeroki wybór zaproszeń dostosowanych do wesela każdego typu jak i gości w każdym wieku.

tanie zaproszenia na ślub

Zamówienie przez Internet da nam możliwość zaoszczędzenia czasu jak i pieniędzy, ponieważ znajdziemy tam nawet zaproszenia ślubne za 1,50 zł.

Po kupnie zaproszeń następuje jakże dla wielu osób trudna decyzja, które zaproszenia dla kogo wybrać.

Kiedy już się  z tym uporamy wystarczy już tylko poinformować gości o naszym przybyciu i zaprosić ich na wspaniałe wydarzenie w jakim będą brać udział wręczając uroczyście zaproszenie.

Wybór gości oraz ich poinformowanie jest już za nami, teraz pozostają nam wielkie przygotowania do ślubu i wesela.

Opublikowano Dodaj komentarz

Wierszyki zamiast kwiatów na zaproszenia ślubne

wierszyki zamiast kwiatów

Zaproszenia na ślub stanowią wyjątkowo istotny element uroczystości, jaką jest ślub, a także wesele.

zaproszenia ślubne

Kluczowym elementem okazują się również teksty na zaproszenia oraz wierszyki i cytaty ślubne, które chcielibyśmy na nich umieścić. 

teksty na zaproszenia

Takich tekstów jest mnóstwo i jest w czym wybierać.

teksty zaproszeń ślubnych

Dawniej na zaproszeniach umieszczano jedynie najważniejsze dane, czyli: imiona i nazwiska pary młodej, imiona i nazwiska zapraszanych gości, datę, godzinę i miejsce ślubu oraz wesela.

Obecnie sprawa tekstów jest nieco bardziej skomplikowana.

Oprócz głównej treści zaproszenia, do wyboru mamy również wierszyki zamiast kwiatów na zaproszenia slubne, które możemy, ale oczywiście nie musimy zamieścić w zaproszeniu.

wierszyki na zaproszenia ślubne

 

A jaka jest przyczyna powstania takich rymowanek?

Bardzo prosta…Młode Pary mogą poprzez te wierszyki zasugerować gościom co chcieliby otrzymać w dniu wesela.

Pojawiły się ciekawe i oryginalne rozwiązania, na które młodzi bardzo często stawiają. 

Dość powszechnym trendem jest teraz rezygnacja z kwiatów, jakie ludzie wręczają Parze Młodej, na rzecz kuponów lotto, zdrapek, drobnych upominków, książek, win, czy zabawek i słodyczy dla dzieci z domów dziecka. 

Jeśli chcemy zachęcić naszych gości do takiego postępowania, trzeba wówczas postawić na właściwie dobrane teksty do zaproszeń…
lub wkładek, które włożymy do ich wnętrza.

wkładki do zaproszeń

Najczęściej wykorzystywanym do tego źródłem jest internet.

W sieci znajdziemy cała gamę tego rodzaju treści i bardzo ciekawych rymowanych wierszyków. 

Jeszcze inną opcją jest zasugerowanie zapraszanym osobom, że w miejsce prezentów, chcielibyśmy otrzymać pieniądze – co stanowi dla młodych atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ prezent nie zawsze jest trafiony


Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: wierszyki zamiast kwiatów na zaproszenia ślubne i prezentów znajdziemy efektowne propozycje tekstów, które dadzą do zrozumienia naszym gościom, co pragnęlibyśmy otrzymać. 

Sporą bazę wierszyków znajdą Państwo również u nas: https://kamiart.pl/zamiast-kwiatow-prezentow/

Na przykład okazja wygrania w lotto, choćby małej ilości pieniędzy wydaje się być dużo atrakcyjniejsza i  przydatna od kwiatów, które i tak nie będą za długo cieszyć naszych oczu. 

A więc w obecnych czasach coraz większa ilość młodych par  decyduje się na umieszczenie takich tekstów jak wierszyki zamiast kwiatów na swoich zaproszeniach ślubnych.

Możemy również umieścić rebusy, ale o tym już niebawem… 🙂

Opublikowano Dodaj komentarz

Oryginalne zaproszenia ślubne – jak wybrać?

oryginalne zaproszenia slubne

Ślub, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, o ile nie najważniejsze…w końcu przysięga on drugiej osobie, że będzie z nią aż do śmierci, w chorobie i w zdrowiu….w doli i niedoli.

Jedyne nad czym musimy się zastanowić, to czy pragniemy tego, czy nie. Czy się kochamy…?

Jeśli już podejmiemy tę poważną decyzję, to musimy postarać się, aby przeżywanie tego dnia było jak najlepsze i jak najmniej stresujące.

Musimy zadbać o to, by ten dzień pozostał w naszej pamięci, a także w pamięci zaproszonych gości, którzy będą w nim uczestniczyć.

Przygotowania należy rozpocząć duuuuużo wcześniej, nawet z wyprzedzeniem dwóch lat (zwłaszcza w przypadku wyboru sali weselnej). Oprawa całej ceremonii, wymaga dopracowania mnóstwa drobiazgów i szczegółów.

Przykładowo – oryginalne zaproszenia ślubne – są bardzo istotnym elementem oprawy ślubu, jak i pozostała “papeteria ślubna” – winietki, menu, zawieszki na butelki ect.

Oryginalne zaproszenia ślubne

Zaproszenia należy dobrać tak, aby pasowały do całokształtu dnia ślubu.

Można pomyśleć o jakimś motywie lub kolorystyce.

Na przykład panna młoda ma dodatki w kolorze różowym, więc tak samo pan młody.

W takim samym stylu i kolorystyce może być też udekorowana sala weselna i kościół, czy też z Urząd Stanu Cywilnego.

Wybór zależy tylko i wyłącznie do nas… nie zawsze warto patrzeć na mody i trendy…przecież to nasze święto i powinno być jak najbardziej nasze i indywidualne.

Warto również wziąć pod uwagę, czy ceremonia będzie skromna, czy też pełna przepychu.

Zaproszenia ślubne są zapowiedzią uroczystości, więc jeśli planujemy skromny ślub, to zaproszenia nie mogą być zbyt strojne i krzykliwe, bo to zupełnie nie będzie pasowało…

Trzeba się również zastanowić, gdzie zamówić “nasze” oryginalne zaproszenia ślubne, a może wykonać je samemu?

Ręcznie robione zaproszenia ślubne, zyskują ostatnio bardzo dużą popularność.

Ale czy mamy na to czas? A może lepiej zlecić drukowanie zaproszeń ślubnych doświadczonej firmie?

Jednym słowem wybór zwyczajnie należy do nas 🙂

Opublikowano Jeden komentarz

Jak znaleźć wspaniałe miejsce na ślub i wesele?

ślub i wesele

Jak znaleźć to jedyne i niezapomniane miejsce na ślub i wesele

Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o ślubie jest znalezienie sali weselnej, na której będzie odbywała się ślubna zabawa, którą para młoda chce zapamiętać do końca życia.

Aby ślub i wesele były niezapomniane również dla gości i spełniały nasze wszystkie oczekiwania przedstawię kilka dobrych wskazówek, które pomogą nam tego dokonać.

  • Pierwszą ważną rzeczą jest lokalizacja miejsca na wesele.
  • Najlepiej aby było ono położone nie dalej niż kilkadziesiąt kilometrów od miejsca naszego zamieszkania tak, by podróż jak i powrót dla gości nie był długi i meczący.
  • Powinniśmy wybrać lokal, który dysponuje odpowiednią powierzchnią dla interesującej nas liczby osób.
  • Warto również aby dostępny był taras czy też ogród, który umili gościom czas podczas przerwy w zabawie.
  • Jeżeli chcemy by miejsce miało klimat, który nam odpowiada warto zatrudnić dekoratora i florystę ślubnego, który nada każdemu miejscu wymarzony klimat, który będzie także współgrał z charakterem wesela.
  • Jednakże pamiętajmy, by mimo zatrudnienia odpowiednich osób wybrać taki lokal, który będzie spełniał nasze oczekiwania, bo nie z każdego miejsca “idzie” wszystko wyczarować.
  • Powinniśmy sprawdzić także jedzenie i obsługę lokalu tak, by goście byli zadowoleni i najedzeni.
  • Aby to sprawdzić najprościej udać się do wybranego przez nas miejsca na obiad, tak by móc zobaczyć jak posiłki są podawane i oczywiście czy są smaczne.
  • Ostatnim równie ważnym elementem jest sprawdzenie tego na ile właściciel i obsługa lokalu są w stanie przystosować się do naszego wesela oraz czy lokal posiada odpowiednie akcesoria ślubne tak abyśmy my byli najbardziej zadowoleni.
Opublikowano Jeden komentarz

Zaproszenia ślubne – gdzie możemy znaleźć największy wybór?

zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne

– Monotematycznie dzisiaj znów o nich. Przecież to nasza specjalność 🙂

Ważnym elementem dla pary młodej przed ślubem oraz weselem jest stworzenie listy gości oraz ich zaproszenie.

Jak to zrobić? 

Najbardziej odpowiednim sposobem jest oczywiście osobiste wręczenie zaproszeń. 

Ale gdzie zakupić zaproszenia ślubne tak,aby spełniały nasze oczekiwania?

Może ciut dowcipne? 

zaproszenia ślubne zabawne

A może romantyczne?

zaproszenia ślubne romantyczne

Hmmm…albo w stylu boho???

zaproszenia ślubne boho

Zaproszenia ślubne sklep online

W dzisiejszych czasach prócz fizycznych sklepów papierniczych znajdziemy wielu wykonawców, którzy prezentują się w Internecie, a najlepiej znajdziemy ich jako zaproszenia ślubne sklep, ponieważ to tam tak naprawdę jest największy wybór.

Wybierając zaproszenia przez Internet możemy skonstruować je dowolnie, bo to my decydujemy o tym jak dokładnie mają wyglądać. 

Możemy zdecydować o czcionce jak i tekście zaproszeń, wybrać motywy i kolorystykę, a nawet fakturę papieru. 

Do wyboru są również zaproszenia ręcznie robione z wieloma ozdobami co z pewnością zachwyci gości. 

Takie zaproszenia będą stanowić pamiątkę, do której bliskie nam osoby po wielu latach będą zaglądać z miłymi wspomnieniami z tego jakże pięknego dnia dla nowożeńców.

 Dzięki wyborowi zaproszeń przez Internet zaoszczędzimy pieniądze i czas na wypełnianie zaproszeń, ponieważ wielu wykonawców dla każdego gościa z osobna drukuje treść zaproszenia. 

Będziemy mogli dobrać również inne elementy papeterii ślubnej, które będą w takim samym stylu jak zaproszenia. 

Będą to na przykład wkładki do zaproszeń, winietki, menu, zawieszki na butelki z wódką weselną i inne jeżeli będziemy mieć na takowe pomysły i ochotę.

 

Opublikowano Dodaj komentarz

Zaproszenia na ślub – wysyłać, czy wręczać osobiście?

zaproszenia na ślub

Zaproszenia na ślub – wysyłać, czy wręczać osobiście?

Co kraj to obyczaj 🙂

W Polsce w dobrym tonie jest wręczać zaproszenia na ślub osobiście, w szczególności osobom najbliższym i najważniejszym dla nas.

Co prawda nie ma takiego przymusu, to zdecydowanie milej jest dostać takie zaproszenie osobiście niż wyjąć je ze skrzynki na listy.

A więc…

Zaproszenia na ślub dla najbliższej rodziny i przyjaciół wręczamy osobiście.

 

Oczywiście wiadomo, że czasami rodzina i znajomi mieszkają w odległych miejscowościach, więc zdecydowanie prościej i taniej będzie wysłać zaproszenia pocztą.

Pamiętajmy wówczas, że takie zaproszenia należy wysłać listem poleconym,  najlepiej priorytetowym, aby mieć pewność, że w ogóle dotrą one do adresata i naturalnie w odpowiednim czasie.

Niektórzy zapytają:

A zaproszenie wysłane drogą e-mailową?

No cóż w Polsce jest ono raczej nie do przyjęcia, ale czasami można się z taką formą spotkać.

Taki rodzaj zaproszeń jest dopuszczalny jedynie w przypadku tak zwanych “dalszych” znajomych, na których opinii nam nie zależy, a jednocześnie chcemy ich w jakiś sposób o ślubie powiadomić.

Zaproszenia ślubne online i ich przykłady można bez problemu znaleźć w sieci.

Zaproszenia na ślub z weselem.

Zaproszenia na ślub z przyjęciem należy rozdać na około trzy miesiące przed weselem, aby zapraszani goście mogli się odpowiednio przygotować (wybrać prezenty, uzgodnić dni wolne w pracy, kupić weselną “kreację”, ułożyć plan podróży) i potwierdzić nam swoją obecność na uroczystości.

Zaproszenia tylko na ślub.

Zaproszenia z informacją tylko o ślubie możemy wysłać lub wręczyć trochę później, nawet cztery tygodnie przed datą ceremonii.

Zaplanuj czas na rozdanie zaproszeń.

Gdy już zdecydujemy się na osobiste zapraszanie gości, to musimy zarezerwować sobie “multum” czasu.

Musimy przecież wziąć pod uwagę to, że każdy zapraszany będzie chciał z nami choć “chwilę” porozmawiać i posiedzieć przy kawce i ciasteczku…

 

Zobacz też: Zaproszenie ślubne. Czy jest nam potrzebne?

Opublikowano Dodaj komentarz

Zaproszenie ślubne. Czy jest nam potrzebne?

zaproszenie

Zaproszenie ślubne ma duże znaczenie.

W dobie dwudziestego pierwszego wieku, gdzie Internet stał się podstawowym źródłem komunikacji, zaproszenia na ślub i wesele przyjęły formę pewnego wyróżnienia.

Wysyłając bądź wręczając osobiście zaproszenie, pokazujemy również znaczenie nadchodzącego wydarzenia.

Niecodziennie i nie na byle które święto decydujemy się na indywidualne zaproszenia.

Zaproszenia te w przyszłości mogą również posłużyć zarówno nam jak i naszym gościom za pamiątkę z naszej  cudownej uroczystości.

Czy zaproszenie jest nam potrzebne?

Zdecydowanie odpowiadam że tak.

Zapewne każdy z nas w swoim życiu doświadczył wielu propozycji odwiedzenia rodziny, znajomych tych bliższych oraz dalszych.

Zadajemy sobie równocześnie pytanie – Czy ja tam chcę iść?

Przekazanie zaproszenia motywuje do przyjścia gości i zdecydowanie zwiększa naszą pewność, że rzeczywiście dana osoba pojawi się w umówionym miejscu i czasie.

Zaproszenie to wyróżnienie.

Dodatkowo, o czym warto wspomnieć, samo zaproszenie jest w pewnym sensie wyróżnieniem.

Nie codziennie wręczamy jak i również nie otrzymujemy tego typu informacji na temat zbliżającego się wydarzenia.

Niestety w obecnym czasie staje się modny kontakt poprzez portale społecznościowe, drogą elektroniczną, czy telefoniczną, a nawet pocztą pantoflową.

Z pewnością nie chcielibyśmy aby nasze piękne wesele było traktowane odgórnie, jako jedno z wielu.

Podsumowując zaproszenia mają charakter zarówno sentymentalny jak i podkreślający.

Zaproszenia to nie jest tylko kartki z informacjami na temat zbliżającej się imprezy.

To również uczucia i emocje organizatora bądź organizatorów ślubu oraz przyjęcia.